Dijital Pazarlama Danışmanı

Dijital Pazarlama Yönetimi

Dijital pazarlama da başarıya ulaşmanın yolu her kanalın doğru ve kordineli bir şekilde yönetilmesidir. Her şeyden önce hedef kitlenizi tanımanız onlara hangi kanallardan ulaşmak istediğinizi belirlemek oldukça önemlidir. Dijital pazarlamada müşterinizi tanımak için en iyi yöntem a/b testleri ile hangi çalışmanın daha efektif olduğunu bulmak ve ona yoğunlaşmak olacaktır. Örneğin, ünlü bir moda markasının snapchat , instagram uygulamalarıyla oldukça başarılı bir çalışma yapabilir fakat oto sanayideki bir işletmenin snapchat ve instagram ile bir kitleye ulaşması oldukça zordur. Bu nedenle doğru alanlara yapılan yatırımlar sizin için faydalı olacaktır. Dijital pazarlama sosyal medya yönetiminin, seo çalışmalarının, sms & mailing çalışmalarının, blog ve buna benzer bir çok çalışmanın yönetildiği kanaldır. Diijital pazarlama yönetimi yapan uzman veya danışmanın tüm kanalları hakim olması gereklidir omni channel stratejisi ile uyum içinde yapılan çalışma ile online ürün ve hizmet satışınızı 2 kat'a kadar arttırabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Uzmanı kimdir ?

Geleneksel pazarlama yöntemleri etkisini her geçen gün dijital pazarlama yöntemlerine bırakmaya devam etmektedir. Ne de olsa Türkiye'deki internet kullanıcısı sayısı 30 milyona yaklaşmıştır. Hal böyle olunca da geleneksel yöntemlerden ziyade teknolojinin en son imkanlarından faydalanmayı mümkün kılan bazı bağlamları kullanmak şart olmuştur. Bu bağlamlardan en çok bilinenleri de mobil cihazlar ve internet dünyasıdır. Dijital pazarlamanın çeşitli farklı isimleri de mevcuttur. İnteraktif pazarlama, e-marketing ve online pazarlama, sosyal medya pazarlama gibi isimler her ne kadar dijital pazarlamanın kanallarından biri olsalarda halk tarafından aynı anlamı ifade ettiğini düşünürler. Ancak bu işlem rastgele icra edildiğinde herhangi bir başarılı sonuç elde etmek son derece zor olduğundan dolayı muhakkak bir dijital pazarlama uzmanı ile çalışılması suretiyle gerçekleştirilmesi gerekir. Bu konuda uzun bir süredir her türlü şirket ve markaya normal ve freelance çalışma tarzı ile dijital pazarlama danışmanı olarak hizmet sunmaktayım.

Beni neden seçmeniz gerekir ? sorusuna hızlıca deyinmek istiyorum ben , marmara üniversitesi pazarlama bölümü mezunuyum ve dijital pazarlama konusunda yılların verdiği tecrübe ile dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmanın yanında bu alanda her türlü sertifikaya da sahibim. Geleneksel pazarlama ve dijital pazarlamanın karmalarına hakim olduğum için kullanıcı ve işletme sahiplerinin isteklerinin ne olduğunu tecrübe edinmekteyim. Bu piyasada bu hizmeti sunmasına rağmen tecrübesi ya da tescil edilmiş bir kabiliyeti olmayan kişilerden uzak kalınmasını tavsiye ederim zira işi bilmeyenler tarafından yapılan çalışmalar şirketi yorar ve markayı yıpratır. Bundan dolayı firmaların müşteri memnuniyeti her daim en üst seviyede yer alacak, alınan hizmet bu hizmet için ödenmiş olan ücretten çok daha fazlasını ifade edecektir. Bunun yanı sıra tarafımdan sunulmakta olan dijital pazarlama hizmetleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bilindiği üzere dijital pazarlama mailing, adwords ve sms gibi çok sayıda koldan meydana gelir. İşte tüm bunları ve daha fazlasını kendisini tercih etmiş olan müşterilere sunmakta ve bu hizmetten ziyadesiyle memnun kalma garantisi vaat etmekteyim.

DİJİTAL PAZARLAMADA SEO

Dijital pazarlama hizmetinde en sık kullanılan yöntemlerden bir tanesi de arama motoru optimizasyonudur. SEO olarak da bilinen bu hizmetin İngilizce açılımı search engine optimization olarak ifade edilebilir. SEO; adı üstünde arama motorlarında yapılan aramalarda sayfayı hedef kitlenin karşısına ilk sıralarda çıkaracak olan anahtar kelime çalışması olarak da ifade edilebilir. Bu durumdaki temel amaç sayfanın daha ulaşılabilir hale gelmesi ve hedeflenen kitleye sayfanın daha kısa yoldan tanıtılması anlamına gelir. Bu hizmetin SEO haricinde belirli adımları da mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de conversion (dönüşüm)  olarak da adlandırılmakta olan müşteriyi ikna etme aşamasıdır. Ancak bilinmesi gerekir ki bir sitedeki hedef her zaman için aktif bir satış yapmak olmayabilir. Örnek olarak bir siteyi ziyaret edenlerin geçirdiği süre, sitede arama yapmanın ne ölçüde kolay olduğu, sitedeki içeriklerin ne düzeyde ilgi çekici olduğu ve sitede yazanların ne kadar ikna etme kabiliyetinin bulunduğu da bu aşamanın en önemli parçaları arasında rahatlıkla ifade edilebilir.

Uygun Fiyat ve Fiyatın Karşılığını Fazlasıyla Alma Garantisi

Çalışmalarımızda sözleşmeli dijital pazarlama hizmeti için en makul fiyatlar ile en üstün kalitedeki işi icra etmeyi amaçlanır. Fiyat konusunda net bir rakam belirli değildir. Hizmetin niteliğine ve kapsamına göre ödenecek olan tutar değişkenlik gösterecektir. Hal böyle olunca da müşteriler hiçbir zaman gereken tutardan fazlasını ödemek zorunda kalmayacaktır. Hatta firmanın hizmeti sonucunda alınan hizmet fiyatın olağan karşılığından çok daha fazlası olacaktır.

Dijital Pazarlama Eğitimi

İstanbul'da yaşayan herkese özel veya grup dersi olarak dijital pazarlama eğitimi de vermekteyim. Doğrudan doğruya pazarlama hizmeti ve danışmanlığında olduğu gibi dijital pazarlama eğitiminde de eğitimin verilmesi adına sertifikalarım ve tecrübem mevcuttur. Bu eğitimler sayesinde firmalar ve markalar kendilerini çok daha iyi tanıtmayı ve dijital medyayı çok daha etkin kullanmayı en ince detaylarına kadar öğrenecektir. Öte yandan dijital medya eğitimi alelade kimseler tarafından değil alanında kendini kanıtlamış uzun süredir bu işi icra etmekte olan uzman tarafından verilecektir. Dolayısıyla tüm İstanbul genelinde dijital medya eğitimi konusunda destek alabilirsiniz. Bunun için sadece iletişime geçmeniz yeterlidir.

 

Mesaj Gönder