SEO DANIŞMANLIĞI

İnternet kullanıcısı sayısının günden güne artması sonucu 30 milyona dek yaklaşması firmaları ve markaları internette daha aktif olmaları konusunda zorlamıştır. Hal böyle olunca firmalar da kendilerini internette ve arama motorlarında daha çok öne çıkarmanın yollarını arar olmuştur. Şüphesiz ki bu yollardan en kolay ve en kullanışlı olanı SEO hizmetidir. SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Şayet bir seo uzmanı ile çalışılır ise firmanın internet sayfası her daim arama motorlarınca gerçekleştirilen aramalarda en üstlerde yer alacaktır. SEO anahtar kelime yerleştirilmesine dayalı bir işlem olarak görülsede bu yanlıştır. Çünkü her sitenin ve her arama motorunun SEO uygulamasının başarıya ulaşmasını gerektirecek çok fazla incelikleri vardır. Şüphesiz ki bu durumu çözebilmek için bir seo danışmanlığı alınması gerekecektir. Seo danışmanı ile anlaşırken oldukça titiz davranmanız gerekmektedir şayet bu danışmanlık hizmeti herkes tarafından icra edilebilecek bir hizmet olmadığından muhakkak alanında uzun süredir faal olan ve kendini pek çok yönden kanıtlamış bir SEO danışmanı ile çalışmak en doğru olanı olacaktır. Bu sayede firma dijital pazarlamanın en önemli ayağı olan seo ile sıralamalarda kısa sürede liderliğe oynayarak hizmet , ürün pazarlaması ve tanıtım konusunda en etkin rolü oynayacaktır.


seo danışmanı burak karalar

Kurumsal SEO Hizmeti

Arama motoru optimizasyonu alanında kendini çoktan kanıtlamış olan, bu hizmeti gelişigüzel bir uygulama halinde sunmaz. Kurumsal firmaların ve markaların saygınlıklarını artırmak ve adlarını geniş kitlelere duyurmak üzere ihtiyaç duydukları hizmeti sunmak üzere bu alanda vardır. Başka bir deyişle bu firmanın freelance olarak İstanbul genelinde gerçekleştirmekte olduğu hizmet kurumsal seo hizmetidir. Bunun yanı sıra firmaların ve markaların bilgi almasını sağlamak maksadıyla kurumsal seo danışmanlığı da yapılabilmektedir. Bu sayede firmalar kendilerini ne şekilde öne çıkarabileceklerini işin uzmanından öğrenme fırsatı elde etmiş olurlar.

SEO Çalışması Ücretleri

SEO çalışması ücretleri hesaplanırken dikkate alınan başlıca kriteler vardır bunlardan biri seçilen anahtar kelimeler ‘dir. Seçtiğiniz anahtar kelimelerin zorluğu seo danışmanı tarafından analiz edilir ve bu dikkate alınan başlıca nedenlerdendir. Diğer önemli etken sistemin ne kadar optimize edileceği konusundadır. Yazılımsal olarak verilecek destek de seo çalışması ücretini etki edecek nedenlerden biridir.

Sunmuş olduğum SEO hizmetlerinde hazır fiyatlar sunulmamaktadır. Hizmetten faydalanmak isteyen müşterilerin fiyatlar ile ilgili teklif istemeleri gerekmektedir. Sitenin bu usul ile faaliyet göstermesindeki en büyük sebeplerden bir tanesi de şüphesiz her müşterinin arzu edeceği hizmetin kapsamının farklı olduğu ve hizmetlerin birbirinden farklı zahmetler ifa ettiğidir. Kaldı ki bir freelance seo uzmanı olarak teklif usulü ile son derece makul fiyatlardan hizmet verecektir. En azından standart ölçülerden çok daha basit bir hizmet için yüklü meblağlar ödenmesine ihtiyaç duyulmayacaktır. Öte yandan seo hizmeti ücreti ödenmiş olan tutardan çok daha fazlasının ilgili firma ya da marka tarafından elde edileceği için yatırım getirisi hesaplaması yapılarak raporda analizi sunulmaktadır.

Sözleşmeli SEO Hizmeti ve Doğal SEO Çalışması

Kurumsal firmalara tarafımdan sunulmakta olan seo hizmeti karşı tarafın isteğine göre sözleşmeli olarak icra edilebilmektedir. Sözleşmeli seo çalışması sonucunda çalışması gerçekleştirilen anahtar kelimelerde taahüt edilen sıralamaya siteniz gelmektedir. Seo çalışması yapılırken doğal (white seo) yöntemini kullanarak sitenize zarar gelmesini önleyerek çalışma yapılmaktadır. Nitekim SEO hizmeti sunan bazı seo uzmanı ve danışmanları black hat seo yöntemini kullanarak işin ucuz ve hızlı yöntemine sarılmaktadır fakat bu yöntem google ve diğer arama motorları tarafından yasaklandığı için sitenizin ceza görmesi içten bile değildir. Asıl uzmanlık gerektiren alan da budur. Yani SEO çalışması doğal ve arama motorlarının önrediği şekilde yapılandır. Google seo uzmanı olarak da bu konuda üzerime düşen görevi fazlasıyla yapacağımdan şüpheniz olmasın.

SEO Uyumlu Web Tasarım Neden Önemli ?

SEO'da en önemli konu aslında seo çalışmasını yapacağınız web sayfasının ne kadar seo uyumlu olduğudur. Temeli olmayan bir binanın dış tasarımı ne kadar iyi olursa olsun bir depremde yıkılacağı en doğru örnek olabilir. Bu konuda teklif isterken web sayfanız tarafımca incelenip yazılımsal olarak önce sayfanınızın temelini kuvvetlendirip (hız, optimizasyon, url yapısı vb.) çalışmalara başlanması en doğru olanı olacaktır. Sunduğum hizmetlerde yalın bir arama motoru optimizasyonu hizmeti sunmaktan çok size fayda sağlayacak gerçek çalışmanın yapılması tarafıma referans olarak yansıyacaktır.

SEO Nasıl öğrenilir ? SEO eğitimi nasıl alabilirim ?

Firma temsilcileri veya bu işi yapmak isteyen kişilerin arama motoru optimizasyonunu uzun vadede gerçekleştirmek adına bu hizmetin ne şekilde icra edildiğin öğrenmek ve optimizasyon sürecini kendi istekleri doğrultusunda yönlendirmek isteyebilirler. Profesyonel seo hizmeti kapsamında bu eğitimleri de firma temsilcilerine sunacaktır. Aynı zamanda bu alanda her türlü eğitimin verilmesi adına gerekli görülen tüm sertifikalara sahip olup istanbul içinde eğitim almak isteyen özel veya grup halinde seo eğitimini benim tarafımdan alabilirsiniz. SEO eğitimi & seo kursu hakkında merak ettikleriniz için iletişim kısmandan bana ulaşarak sorabilirsiniz.


SEO Çalışması Hakkında Merak Ettikleriniz1-) SEO Çalışması nedir ve nasıl planlanır ?

Google sıralamalarında ilk sırada olmak şans işi değildir rakibiniz olan bir sektörde mutlaka bir SEO uzmanının sitenize çalışması yapması gereklidir bu nokta da web siteniz incelenerek teknik olarak değerlendirilip optimizasyon çalışmasını başlanacaktır. Bu çalışma yapılmadan önce markanız, anahtar kelimeleriniz, rakip siteleriniz incelenecektir. Ön çalışma hazırlandıktan sonra size ulaşmak istediğiniz hedefe uygun plan çıkarılacaktır.

2-) SEO Çalışması ne kadar sürer ?

SEO Danışmanı sizlere net bir gün vermesi mümkün değildir. SEO danışmanı çalışma yapmadan önce sitenizi analiz edecektir ve bununla beraber tecrübesine göre tahmini bir aralık verebilir. SEO çalışması için belirlenen zaman aralığı anahtar kelimenin rekabet gücü ile alakalı bir durumdur. SEO’da hızlı çıkmanızı etkileyen diğer faktörler tek kelimeli aranma hacmi yüksek anahtar kelimeler olabilir örneğin; tatil, oyun, giyim gibi tek kelimeler yerine iki kelimeliler seçilebilir örneğin; tatil fiyatları, kadın giyim gibi kelimeler tek kelimeye göre daha kolaydır.

3-) SEO Neden gereklidir ?

SEO popülerliğini her geçen gün arttıran dijital pazarlama uygulamalarından biridir. SEO ürün veya hizmetinizi Google , yandex gibi arama motorlarında kullanıcıların ürün veya hizmetinize ilişkin arama yaptıklarında sizi ilk sıralarda görmesi için gerekli bir çalışmadır. SEO yatırımı yaparken yatırım getirisi hesaplamanız gelir gider dengenizi korumakta yardımcı olacaktır.

4-) SEO Analizi nasıl yapılır ?

SEO Danışmanı tarafından öncelikle, seo yapılacak olan web sayfasının teknik olarak analizi yapılır ve rakip siteleri bu yönde analiz ederek sayfalar arasında karşılaştırma yaparak ortayan çıkan sonuçlara uygun bir strateji hazırlayarak tarafınıza sunumunu gerçekleştirir. Tarafınızdan uygun görülmesi halinde çalışma başlatılarak taahhüt edilen zamanda başarıya ulaşılması hedeflenir.

5-) SEO Yatırım getirisi nasıl ölçülür ? ROI Hesaplama

SEO Yatırım getirisi ölçmenin gelir gider dengenizi korumak adına fikir veren uygulamalardan biridir . SEO yatırım getirisinin doğru hesaplanılması için anahtar kelimeleriniz aylık aranma hacmini bilmeniz gerekir yatırım getirisini hesaplamasını ROI = (Gelir – Maliyet) / Maliyet şeklinde yapabilirsiniz. Sonucun 1 ve üzeri çıkması durumunda çalışmalara devam edebilirsiniz. Yatırım getirisi hesaplamak için seo danışmanından destek isteyebilirsiniz.

Mesaj Gönder