Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Uzmanı kimdir ?

Sosyal medyanın önemi modern toplumda günden güne artan bir kavramdır. Genç yaşlı demeden herkesin bir sosyal medya hesabı ya da en azından sosyal medyaya ilgisi bulunur. Hatta kişi sayısına oranlandığı zaman pek çok insanın birden fazla sosyal medya hesabının olduğu da bilinen bir gerçektir. Sosyal medyada etkin olmak, yani sosyal medya yönetimi firmalar açısından çok büyük prestij arz eder. Bu kısımda işletmenizin prestijini arttırması için Sosyal Medya Uzmanı devreye girer ve işletmenize ait hesapların yönetilmesini sağlar. Sosyal medya yönetimi sadece içerik paylaşmaktan ibaret değildir itibarın korunması, müşteri ile iletişimin sağlanması, özel günlerde onlara hatırlatmalar yapılması, sosyal medya hesaplarında markanın belirlediği ürün veya hizmeti bir başka şeyde olabilir reklam ile ön plana çıkartılması gibi aktif kullanıcıların çoğaltılmasını amaçlamaktadır. Yılların verdiği tecrübe ile markalar için sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı yapmaktayım.

Sosyal Medya Yönetimi Neleri Kapsar ?

Sosyal medya yönetiminin kapsamını belirli noktalar ile sınırlamak doğru olmayacaktır. Ne de olsa sosyal medya daha etkin olabilmek adına yapılacak her türlü faaliyet bu kapsama girecektir. Bunun yanı sıra sadece sosyal medya yönetimi ile yetinmeyip aynı zamanda sosyal medya danışmanı ve eğitmeni olarak da hizmet vermekteyim. Sosyal medya hesapları hakkında birtakım tüyolar ve sosyal medyayı çok daha verimli kullanmak adına icra edilen faaliyetler alanında kendini kanıtlamış bir kimseden öğrenildiği vakit çok daha yararlı olacak ve sosyal medya tahmin edilenin çok ötesinde verimlilik ile istifade edilen bir durum haline gelecektir. Sosyal medya yönetimi ve hizmetinde online itibar çalışması büyük önem arz etmektedir. Sonuç olarak bir sitenin ya da kurumun itibarını belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesi popüler kültür üzerindeki etkisi de dikkate alındığı vakit ilgili kurum ya da sitenin sosyal medya hesaplarıdır. Şüphesiz ki sadece kurumlar için değil itibarına önem veren kişiler için de bu hizmet büyük bir öneme sahiptir.

Sosyal Medyada İtibar Yönetimi !

Sosyal medya üzerinden takipçiler ile iletişim halinde kalmak markanın prestiji ve güvenirliği konusunda oldukça önem arz etmektedir. Bu nedenle sosyal medya pazarlamasında altının çizilmesi gereken kurallardan biri de itibar yönetimidir. Sosyal medyada itibar yönetimi yaparken kriz durumlarında sakin kalarak takipçilere kurumdan veya markadan gelen en doğru bilginin verilmesi ve yanlış haberlere yer verecek paylaşımların belirlenerek çözümler üretilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde sağlıklı bir itibar yönetimi gerçekleştirilir. Kurumun sadece kriz zamanlarında değil normal zamanda marka itibarını nasıl geliştireceği konusunda destek alması prestiji ve güvenirliği açısından önemlidir.

Burak karalar tarafından icra edilen bu hizmet şüphesiz ki sadece danışmanlık ve yalın bir hesap yönetimi ile sınırlı tutulacak değildir. Elbette sosyal medya hesaplarında yer alan itibar sarsıcı noktaların giderilmesi ve sosyal medya hesapları ile ilgili olumsuz içerik kaldırma gibi durumlar da burakkaralar tarafından sunulacak olan bu nitelikli hizmetin bütünleyici parçalarından bir tanesidir. Gerçekten pek çok sosyal medya hesabında kurum, kuruluş ve kişilere yönelik gerçeği yansıtmayan içerik ve yorumlar yer alabilmektedir. Bunun yanı sıra gereğinden ağır, hatta hakaret seviyesine varacak ithamlar ve yer yer müstehcen içeriklerin yer aldığı yorum benzeri olumsuz içerikleri hesap sahibinin itibarını sarsacak boyuta ulaşabilmektedir. Bu sebeple de monitoring çalışmaları ile markanız hakkında bahsedilen söylemlerin tesptini sağlıyoruz. Etkin bir sosyal medya yönetimi hizmeti alınarak bu gibi uygunsuz içeriklerin kaldırılması gerekecektir.

Sosyal Medya ve Reklam

Sosyal medya reklamları, popüler sosyal medya ağları üzerinden gerçekleştilen reklam türlerini kapsamaktadır. Facebook, instagram, youtube, twitter gibi popüler sosyal mecraları kullanan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Sosyal medya reklamları bu mecralardaki hedef kitlenize reklamlar ile ulaşabilmenize olanak sağlamaktadır. İşletmeler de bu reklamlar sayesinde büyük kitlelere ulaşıp daha çok müşteriye ulaşmayı hedefler. Bu alanlarda reklam kampanyalarınızı oluşturduktan sonra ölçüm ve takibini gerçekleştirerek kampanya seyrine müdahale edilmesi gerekmektedir. Sosyal medya yönetimi bu alanda dijital pazarlama stratejinizin önemli kollarından birisidir. Sosyal medya reklamlarının diğer mecralara göre avantajı kolay erişimi olması, hızlı yayılması, düşük maliyetli olması, ölçülebilir olması, kontrol edilebilir olması, hedefleme ile doğru kitleye ulaşabilmektir.

Fiyatlar Ne Şekildedir?

Sosyal medya yönetimi konusunda sabit ücretimiz bulunmamaktadır nedeni ise sağlanan her türlü hizmetin kapsamı ve zahmeti farklıdır. Hal böyle olunca da tek bir fiyat üzerinden hizmet sunulması kimi zaman emeğin karşılığı olmazken kimi zaman ise hizmeti satın alanların gerekenden fazlasını ödemelerini gerektirecektir. Karşılıklı tarafları korumak için ücret belirlenirken hesaplarınız ve yapılacak işlemler baz alınarak teklif sunulmaktadır. Bundan dolayı fiyat teklifi almak için web sayfamız üzerinden teklif isteyebilirsiniz. Bende sizlere mümkün mertebe en makul fiyatlar üzerinden en kaliteli hizmeti sunmaya çalışacağım.

Mesaj Gönder